Tunisko - informace pro turisty
.

Tunisko » LETOVISKA V TUNISKU

Nejvyhledávanější turistická letoviska v Tunisku. Popis a srovnání letovisek, zkušenosti.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO TUNISKA Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Tunisko » Letoviska

.

Chystáte se na dovolenou
do Tuniska?

Zajímá vás, jaké jsou
letoviska v Tunisku?

Hledáte informace
o Tunisku?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A VYBERTE SI ZÁJEZD DO TUNISKA
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Tunisko » Letoviska v Tunisku:

HAMMAMET

Původně se zde nacházely dvě osady Pupput a Siagu, z nichž vzniklo jedno větší středisko. V 19.století představoval Hammamet mekku umělců, jezdíval sem hledat inspiraci Guy de Maupassant nebo Oscar Wilde. V současnosti se jedná o velmi oblíbené prázdninové letovisko. Sídlí zde Mezinárodní kulturní středisko, které je umístěno v Sebastienově vile, tedy vile první milionáře, jenž se zde usadil. Lákat vás zde budou nejen možnosti zábavy, ale také možnosti odpočinku při procházkách v okolí citronovníkových a pomerančovníkových hájů a eukalyptů.

MONASTIR

V tomto městě se nachází přístav i letiště, představuje tedy významnou obchodní křižovatku. První tuniský prezident Habib Bourguiba zde dal postavit své rodinné mauzoleum s 25 m vysokými minarety. Monastir se také proslavil filmy Ježíš Nazaretský nebo Dobyvatelé ztracené archy, které se natáčely v tomto místě. Jedná se o rušnější letovisko s přeplněnými plážemi.

NABEUL

Bývalá osada Řeků se rozkládá v oblasti mysu Cap Bon. Zdejší krajinu lemují oleandry a rozsáhlé vinice. Letovisko může nabídnout prohlídku architektonických vykopávek. Tradiční hrnčířský a keramický trh, krajky a koberce získaly popularitu u turistů, kteří si odtud odvážejí mnohé výrobky.

MAHDIA

Kdo touží po romantice, jistě si zamiluje Mahdii. Ve dne krásné nepřeplněné pláže a v noci svítící lucerny místních rybářů dokreslují ideu skvělé intimní dovolené. Bronzové a mramorové předměty vylovené z moře jsou vystaveny v národním muzeu v hlavním městě Tunisu.

SOUSSE

Sousse bude zajisté rájem pro milovníky historie. Nacházejí se zde totiž vzácné dochované klášterní katakomby, klášterní pevnost, jenž v minulosti stanovila obrannou linii Arabům, mauzoleum, maják. Samozřejmost představuje dlouhá písečná pláž a velký přístav zajišťující dobrou dostupnost.

PORT EL KANTAOUI

Toto letovisko patří v Tunisku ke klidnějším. Překvapí vás řídký automobilový ruch a čerstvý vzduch. Zmiňované město je tak ideálním místem, kde mohou část svých prázdnin strávit i děti. V centru můžete obdivovat několik překrásných fontán.

BORJ CEDRIA

Borj Cedria je kosmopolitním střediskem, ve kterém se můžete setkat s velikým mnnožstvím turistů z různých zemí. Je tomu tak především proto, neboť tato lokalita nabízí širokou paletu možností, jak aktivně strávit dovolenou. Díky své poloze místo přímo vybízí k výletům do přírody. Doporučujeme navštívit některé z mnoha orientálních obchůdků, restaurací nebo barů.

TABARKA

Na tomto městě vás zaujme množství zeleně, v těchto geografických šířkách neobvyklé. Tabarka se nalézá u podloží horského masivu, což může některé přímo vybízet k výletům za krásami místní přírody. Jinak se jedná o typické turistické letovisko nabízející veškerý komfort spojený s pohodovým pobytem v Tunisku.

TUNIS

Zde stojí především za zmínku Bardo – druhé největší muzeum v Africe, jenž ukrývá mnoho zajímavosti architektury starého Kartága. Hlavní město je charakteristické tím, že v sobě kombinuje dvě zdánlivě nesourodé části – staré město medinu a moderní čtvrti podobné evropským metropolím. Budete-li mít chvilku volného času, zajděte do některé z místních kaváren a zkuste některý z výborných čajů.

OSTROV DJERBA

O ostrově Djerba jsou připravené zvláštní stránky s podrobnými informacemi. Navštivte je: ostrov Djerba


Tunisko »
Mohlo by vás dále zajímat:

Další informace na Orbion.cz:
Hammamet, Monastir, Sousse, Port el kantaoui, Tabarka
  

.
.

Tunisko 2011 © tunisko-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty na této stránce © Andrea Kolenčíková