Tunisko - informace pro turisty
.

Tunisko » PRAKTICKÉ RADY

Praktické rady na dovolenou v Tunisku. Nákupy, smlouvání, doprava, taxi a další.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO TUNISKA Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Tunisko » Rady

.

Chystáte se na dovolenou
do Tuniska?

Zajímá vás, jak to vypadá
v Tunisku?

Hledáte rady
a informace
o Tunisku?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A VYBERTE SI ZÁJEZD DO TUNISKA
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Tunisko » Praktické rady:

ODPOČINEK

Vzhledem k výrazně vyšším teplotám je život Tunisanů daleko pomalejší, než na co jsme zvyklí. Pro vaši dovolenou a odpočinek bude jen celkovým pozitivem, pokud se jejich životním tempem necháte inspirovat. Na druhou stranu, pokud patříte k aktivnějším jedincům, relaxací pro vás jistě bude zdejší čilý noční ruch, který vám pomůže zapomenout na vaše všední starosti.

NÁKUPY

V hotelech a obchodních domech bývají stanovovány fixní ceny výrobků. Může se stát, že přes poledne až do cca 16 hodin bude v některých obchodech zavřeno. Pro nákup potravin využijte sítě supermarketů Monoprix a Magasin General. Také počítejte s tím, že ceny ubytování se mohou v závislosti na ročním období velmi lišit.

Na tržištích, v obchodech a bazarech na vás čeká široká nabídka kvalitních kožených, keramických i mosazných produktů, rovněž si zde můžete zakoupit stříbrné a zlaté šperky. Pěknou vzpomínkou vám budou místní kostýmy a hábity. K dalším vývozním artiklům Tuniska patří koncentrované esence jasmínu, přírodní barvivo henna nebo vodní dýmka (dříve se přimíchával k tabáku hašiš, proto se jí v zde říká šíša). Ze Sidi Bou Said si můžete dovézt ozdobné ptačí klece, město Nabeul je zase proslulé svými hrnčířskými výrobky. Orientální ručně tkané koberce a koření je doménou Kairouanu. Výrobky a suvenýry zakoupené zde jsou také podstatně levnější. Kvalita šperků a kožených výrobků dosahuje té naší, ovšem při šikovném smlouvání můžete značně ušetřit.

TAXI

Pro cestování se hojně využívají žluté taxíky (nástupní sazba cca 0,3TND + 0,25 TND/1km), ovšem v době od 21 hodin do 5 hodin se sazby zvyšují až o 50%. Dálkové taxi mají červený pruh a svá speciální stanoviště, odjíždějí většinou až při úplném naplnění vozu. Využívat můžete také autobusy a vlaky, ale pro turisty jsou taxi jistě vhodnější a bezpečnější.

AUTOMOBILY

V Tunisku existuje možnost cestování zapůjčeným autem (je vyžadován mezinárodní řidičský průkaz, věk od 21 let a řidičské oprávnění min. 1 rok). Na evropské poměry zde panuje na silnicích značný chaos a nebezpečný provoz snadno způsobí potíže i zkušeným řidičům Půjčovné se pohybuje od 1 600Kč/den. Cena pohonných hmot obvykle nepřesáhne 1TND/litr (při přistavení vozu s plnou nádrží jej musíte vrátit taktéž v tomto stavu). Povolená rychlost činí v obci 50km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 110 km/h. Počítejte s relativně špatným stavem dopravní infrastruktury.


Tunisko »
Mohlo by vás dále zajímat:

 

.
.

Kam dál:
Pěkná dovolená - rady, které nenajdete v katalogu CK


Tunisko 2011 © tunisko-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty na této stránce © Andrea Kolenčíková