Tunisko - informace pro turisty
.

Tunisko » UPOZORNĚNÍ

Důležitá upozornění na cestu do Tuniska. Bezpečnost, zdravotní a jiná rizika.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO TUNISKA Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Tunisko » Důležité informace

.

Chystáte se na dovolenou
do Tuniska?

Zajímá vás, jaká jsou
rizika v Tunisku?

Hledáte informace
o Tunisku?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A VYBERTE SI ZÁJEZD DO TUNISKA
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Tunisko » Na co si dát pozor:

MENTALITA MÍSTNÍCH

Před příletem do cílové tuniské destinace doporučujeme obrnit se jistou dávkou trpělivosti a připravit se na to, že místní obyvatelé se snaží turistům neustále vnucovat své vlastní služby, ať už se jedná o pomoc s přepravou zavazadel, směnu valut, nabídku různého zboží nebo podržení dveří toalety. Také by vás nemělov Tunisku  překvapit pracovní tempo hotelového personálu a číšníků, které je výrazně pomalejší a laxnější, než na které jsme zvyklí. Musíte mít neustále na paměti, že pro místní jste bohatý Evropan, ze kterého je třeba vymámit co největší sumu peněz.

UBYTOVÁNÍ

Při výběru ubytovacího zařízení myslete pořád na to, že dvou či tříhvězdičkové hotely s označením pro méně náročné turisty mohou ve skutečnosti znamenat hluk, špínu, nepříjemný zápach, lezoucí hmyz. Ve většině případů nelze srovnávat např. evropský tříhvězdičkový hotel s tuniským. V zájmu vlastního komfortu preferujte hotely vyšší kategorie.

ZDRAVOTNÍ RIZIKA

V žádném případě v Tunisku nekonzumujte na ulici prodávanou točenou zmrzlinu, ovoce, které si nemůžete oloupat, a vodu z kohoutku a to ani po převaření. Mikroorganické složení zdejší vody je častou příčinou někdy velmi nepříjemných střevních problémů, jejichž řešení vám bohužel může zabrat i více než polovinu dovolené. Jako účinná prevence se osvědčilo dát si hned po ránu a večer před spaním jednoho panáka českého destilátu. K pití používejte výlučně balenou vodu nebo nápoje z nabídky hotelu, raději bez ledu. Při cestách do pouště používejte vyšší boty a dlouhé kalhoty kvůli zvýšenému lokálnímu počtu škorpiónů a jedovatých hadů.

BEZPEČNOST

I přesto, že zejména místní obchodníci jsou velmi přátelští, nezapomínejte si bedlivě hlídat své osobní věci, a to zejména na tržištích a v místech s větší koncentrací lidí. V žádném případě nesedejte do oficiálně neoznačených taxíků a cenu odvozu si vždy předem vyjasněte. Při nákupech obchodníci často využívají emocionálního nátlaku, tomuto divadlu pro turisty však za žádných okolností nepodléhejte. Ženy by se měly vyvarovat nošení vyzávavého oblečení a mimo prostory hotelu se nepohybovat samy.

OBCHOD

Nekupujte cenné předměty na tržištích a u pouličních prodavačů, často jsou falešné a téměř bezcenné. K nákupu těchto artefaktů doporučujeme kamenné obchody, vždy vyžadujte příslušný doklad o koupi.

DOKLADY

Kromě předložení běžných dokladů, jako jsou letenky a ubytovací poukazy, je důležité pamatovat, že cestovní pas při cestě do Tuniska musí platit alespoň tři měsíce po návratu z dovolené. Občané ČR nejsou vázani vízovou povinností.

POLICIE

Policisty potkáte nejen na ulicích, ale i při recepcích a vchodech hotelů. Při ztrátě či krádeži určitě nikdy nezapomeňte i na zdánlivou drobnost jako je sepsání protokolu, později se vám může velmi hodit.


Tunisko »
Mohlo by vás dále zajímat:

 

.
.

Kam dál:
Pěkná dovolená - rady, které nenajdete v katalogu CK


Tunisko 2011 © tunisko-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty na této stránce © Andrea Kolenčíková