Tunisko - informace pro turisty
.

Tunisko » ZAJÍMAVOSTI V TUNISKU

Zajímavosti z Tuniska - kultura, příroda, zajímavá místa v Tunisku, gastronomie.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO TUNISKA Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Tunisko » Zajímavosti

.

Chystáte se na dovolenou
do Tuniska?

Zajímá vás, jak to vypadá
v Tunisku?

Hledáte nějaké
zajímavosti o Tunisku?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A VYBERTE SI ZÁJEZD DO TUNISKA
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Tunisko » Zajímavosti:

POUŠŤ

Velmi atraktivní bod programu představují výlety do pouště, v rámci kterých máte možnost nejen se projet na velbloudu, ale seznámit se i s životem místních kočovných kmenů, zažít atmosféru oázy a vypít si s domorodci osvěžující mátový čaj. V případě, že se vydáte do jižních částí země, je třeba počítat se zvýšeným výskytem škorpiónů a jedovatých hadů.

NÁRODNÍ PARKY

V nedávném období bylo v Tunisku založeno 8 národních parků, z nichž nejznámějším je Ichkeul v okolí města Bizerty. Jeho rozloha činí 12 600 ha a figuruje na seznamu UNESCO. Setkat se zde můžete s neobvykle bohatou faunou jako hyeny, gazely, vydry, rysi, dikobrazi, mufloni, poštní lišky či mnoha druhy ptáků, kterých žije na území státu okolo 360 druhů.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Za návštěvu jistě stojí kulturně-historické památky, jichž je v Tunisku celá řada. Můžete si prohlédnout římské vykopávky v Kartágu, amfiteátr El Džem, svaté město islámu Kairouan či národní muzeum v Tunisu. Turisticky nejzajímavější přímořskou lokalitou je pobřeží Středozemního moře u Hammametského zálivu se známými středisky Nabeul, Hammamet, Monastir. Atraktivní místo kombinujícím v sobě historii, rušný noční život i překrásné pláže představuje ostrov Djerba. Za nejmalebnější oázy na kraji pouště se považují Gafsa, Tozeur a Douz.

KULTURA

Svátky a slavnosti se v Tunisku konají po celý rok. K vidění je zde divadlo, hudba, karnevalové průvody, lidové umění či jezdecké hry. Mezi nejznámnější žánrové festivaly se řadí mezinárodní festival symfonické a klasické hudby v městě El Džem nebo festival amatérských filmů v městě Kelibia. Nevšedním lákadlem pro mnoho turistů je i město Dougga se svým divadelním festivalem, představení se zde konají v římských amfiteátrech.

GASTRONOMIE

Mezinárodní charakter zdejší kuchyně doplňují originální prvky místních pokrmů. Typická pálivá pasta harissa či ostřejší salát Mechouia vás jistě rozpálí více než polední tuniské slunce. Národní jídlo kus-kus (drcená pšenice podávaná s masem a zeleninou) znáte určitě i z našich obchodů. K tuniským jídlům doporučujeme konzumovat i místní nápoje: mátový čaj s piniovými oříšky, čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu, místní růžové víno, odvážnější mohou také vyzkoušet fíkovou brandy boukha.

ZVLÁŠTNOSTI

Arabské centrum obehnané hradbami s branami a skládající se ze spleti uliček se nazývá medina. Ústřední polohu v ní zaujímá mešita. Ta slouží pouze k náboženským obřadům. Umění smlouvání si můžete vypilovat v tzv. súkách - tržištích plných obchůdků a řemeslných dílen.


Tunisko »
Mohlo by vás dále zajímat:

 

.
.

Kam dál:
Pěkná dovolená - rady, které nenajdete v katalogu CK


Tunisko 2011 © tunisko-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty na této stránce © Andrea Kolenčíková